معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ به هرات سفر کرد

moic_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۴ - ۱۳:۲۷
Herat-moic-farahi

مهاجر فراهی معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در سفرش به هرات، با مولانا حقانی رئیس و کارمندان ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت دیدار کرد و مشکلات و خواست‌های آنان را شنید.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر؛ در این دیدار رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات گفت: ما با کمترین امکانات کارهای موثری را در اداره خود انجام دادیم و تلاش داریم که وظیفه خود را در قبال ارزش‌های فرهنگی این ولایت انجام بدهیم. به گفته حقانی، اما برای تقویت کارهای فرهنگی، لازم است که امکانات بیشتری در هرات فراهم شود.

رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، از کارهای انجام شده در بخش بناهای تاریخی، اطلاع رسانی، گردشگری و فعالیت‌هایی برای جوانان یاد آور شده، گفت که روزنامه اتفاق اسلام که یگانه رسانه چاپی ارگان نشراتی حکومت و ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات  است به گونه بهتر چاپ و به دسترس شهروندان قرار می گیرد.

وی هم‌چنان از فعالیت های آژانس باختر و رادیو تلویزیون ملی هرات یادآور شد و بیان داشت که این دو بخش، بخاطر اطلاع رسانی و پخش خبرهای ریاست‌های حکومتی در هرات، فعالیت می‌کنند.

در این دیدار آمرین ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات نیز ضمن تاکید بر ترمیم بناهای تاریخی در این ولایت گفتند که هرگاه به بناهای تاریخی توجه بیشتری صورت گیرد، گردشگران بیشتری به کشور جذب خواهند شد و صنعت گردشگری در افغانستان رونق می‌یابد.

در همین‌حال، معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت که این وزارت در گذشته جایگاهی را که باید می داشت، نداشت و اما با روی کار آمدن امارت اسلامی افغانستان، وزارت اطلاعات و فرهنگ جایگاه خود را به دست آورده و برای کارهای هرچه بیشتر فرهنگی در حکومت تلاش‌های جدی جریان دارد.

مهاجر فراهی در مورد روزنامه اتفاق اسلام گفت که کارها برای چاپ رنگه و با تیراژ بیشتر این روزنامه جریان دارد که به تمام ولسوالی‌های هرات ارسال شود.

معین امور نشرات افزود که برای ارتقای کیفیت کاری در آژانس باختر که بیش از 80 سال سابقه دارد، نیز توجه صورت می‌گیرد.

وی هم‌چنان از تلاش‌ها برای رسیده گی به مشکلات و خواست‌های ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات خاطر نشان کرد که ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز به هرات سفر خواهد کرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۲:۵
Background image

ریس اطلاعات و فرهنگ ولایت هلمند با مسول یونیسف در این ولایت دیدار کرد

 

  حافظ عبدالباری راشد رئیس اطلاعات و فرهنگ این ولایت، با محترم محمد اینوا زکریا مسول سازمان بین المللی یونیسف در این ولایت و مسئولین نهادهای مرتبط یونیسف دیدار و گفتگو کرد.
 حافظ. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۱:۱۸
Background image

ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت قندهار از ۱۰۰ اول نمره عمومی مراکز آموزشی تقدیر کرد

 

 نشست در ریاست اطلاعات 
و فرهنگ این ولایت، به منظور  تشویق و تقدیر ۱۰۰ اول نمره عمومی پوهنتون ها، انستیتوت ها و مکاتب خصوصی و دولتی برگزار شد،که در آن مولوی حیات الله مبارک معاون. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۹:۲۱
Background image

رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت غور در مورد حفاظت از آثار تاریخی با سران قومی دیدار کرد

رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت غور در مورد حفاظت از آثار تاریخی با سران قومی دیدار کرد

 مولوی عبدالحی زعیم رئیس اطلاعات و فرهنگ این ولایت،در مورد مشکلات مناطق باستانی و تاریخی با سران قومی. . .

BACK TO NEWS