ملا عبدالغنی برادر: به وضعیت آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر رسیدگی شود

farzad_moicgovaf
شنبه ۱۴۰۱/۲/۱۷ - ۱۰:۲۳
ملا عبدالغنی برادر: به وضعیت آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر رسیدگی شود

ملا عبدالغنی برادر معاون ریاست‌الوزرا در پیامی ضمن ابراز تأسف از متضرر شدن شماری از خانواده‌ها از اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در کشور، از ادارات ذیربط خواسته است تا به وضعیت این خانواده‌ها رسیدگی کنند.
به گزارش آژانس باختر؛ دفتر مطبوعاتی معاونیت اول ریاست‌الوزرا با نشر خبرنامه‌یی گفته است که ملاعبدالغنی برادر معاون ریاست‌الوزرا مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر ابراز داشته و در غم و اندوه آنان خود را شریک می‌داند.
معاون ریاست‌الوزرا همچنین به نهادهای مربوط هدایت داده است تا به خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیدگان سیلاب‌ها کمک‌های لازم را انجام دهند.
این در حالی است که طی روزهای اخیر از اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در شماری از ولایات کشور صدها خانواده متضرر شده اند. بر اساس معلومات مسؤولان محلی، این سیلاب‌ها افزون بر زیان‌های مالی، تلفات جانی نیز در پی داشته است.
در همین حال وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی از کشورها و سازمان‌های مدد رسان بین‌المللی خواسته است تا به خانواده‌های آسیب دیده از سیلاب‌ها کمک‌رسانی کنند.
به دنبال این درخواست وزارت امور خارجه، سفیر پاکستان در کابل از انتقال نخستین محمولۀ کمک‌های بشری به افغانستان خبر داد. منصور احمدخان سفیر پاکستان در صفحۀ تویترش نگاشته است که این کمک‌ها شامل دارو و مواد غذایی است و قرار است به متضرران سیلاب‌های اخیر در افغانستان توزیع شود.

کابل، 17 ثور، باختر

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۲ - ۱۵:۵
Background image

مجاهد: روند انتقال کمک‌های بشری کشورهای منطقه به زلزله‌ زدگان پکتیکا و خوست آغاز شده است

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی و معین امور نشرات وزارت اطلاعات‌ و فرهنگ می‌گوید که روند کمک‌های بشردوستانۀ کشورهای منطقه و جهان و سازمان‌های مدد رسان داخلی و بیرونی برای کمک به. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۳۰ - ۱۳:۴۲
Background image

مناظر زیبای طبیعی نورستان٬ دیدنی ترین مناطق در افغانستان

طبیعت زیبای نورستان ترکیبی از جنگل ها ، کوه ها، دره های سرسبز و دریاهای بزرگ و کوچک است که منظره زیبای طبیعی را در این مکان به وجود آورده است و از دیدنی ترین مناطق افغانستان به شمار. . .

جمعه ۱۴۰۱/۳/۲۷ - ۱۴:۴۰
Background image

ملا خیرالله خیر خواه، بر حفاظت آثار تاریخی در ساحۀ مس عینک تاکید کرد

ملا خیرالله خیر خواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و شیخ شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم، امروز از معدن مس عینک و آثار تاریخی در آن ساحه دیدن کردند.
به گزارش آژانس باختر؛. . .

BACK TO NEWS