مناظر زیبای طبیعی نورستان٬ دیدنی ترین مناطق در افغانستان

farzad_moicgovaf
دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۳۰ - ۱۳:۴۲
مناظر زیبای طبیعی نورستان٬ دیدنی ترین مناطق در افغانستان

طبیعت زیبای نورستان ترکیبی از جنگل ها ، کوه ها، دره های سرسبز و دریاهای بزرگ و کوچک است که منظره زیبای طبیعی را در این مکان به وجود آورده است و از دیدنی ترین مناطق افغانستان به شمار میرود.
قسمت اعظم این ولایت از دره ها، کوه ها و تپه های سرسبز تشکیل شده است٬ جنگل های این ولایت شامل ارچه، جلغوزه، ناجو و سرو است.
ولایت نورستان به نسبت جنگل‌های انبوه، زمین های زراعتی کمی دارد و دره های پر از آب آن توجه را جلب میکند و در هر گوشه این ولایت آب زلال از چشمه ها روان است .
طبیعت زیبای نورستان باعث جلب هزاران سیاح در جریان سال جاری شده است. به گفته والی نورستان تنها در روز های عید رمضان، نورستان میزبان نزدیک به صد هزار سیاح بوده است و همین اکنون روزانه صد ها تن برای سیاحت به نورستان می آیند و از طبیعت و مناظر زیبا و سرسبز آن لذت می برند.
والی نورستان می گوید؛ تلاش داریم هوتل ها، مسافرخانه ها و سایر امکانات مورد ضرورت سیاحین را اعمار کنیم تا سهولت‌های بود و باش و رفت و آمد برای آنان فراهم شود.
والی نورستان به مردم اطمینان میدهد که نورستان امن است و با خاطر راحت به این ولایت سر سبز سفر کنند.

کابل/ 30 جوزا/ باختر

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۲ - ۱۵:۲
Background image

معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ با معاون والی پروان دیدار کرد

مولوی عتیق الله عزیزی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات فرهنگ در حالی که ریئس اطلاعات و فرهنگ پروان و هیئت همراه اش نیز حضور داشتند دیروز با مفتی محمد ادریس انوری معاون والی پروان دیدار. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۲ - ۱۵:۵
Background image

مجاهد: روند انتقال کمک‌های بشری کشورهای منطقه به زلزله‌ زدگان پکتیکا و خوست آغاز شده است

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی و معین امور نشرات وزارت اطلاعات‌ و فرهنگ می‌گوید که روند کمک‌های بشردوستانۀ کشورهای منطقه و جهان و سازمان‌های مدد رسان داخلی و بیرونی برای کمک به. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۳۰ - ۱۳:۴۲
Background image

مناظر زیبای طبیعی نورستان٬ دیدنی ترین مناطق در افغانستان

طبیعت زیبای نورستان ترکیبی از جنگل ها ، کوه ها، دره های سرسبز و دریاهای بزرگ و کوچک است که منظره زیبای طبیعی را در این مکان به وجود آورده است و از دیدنی ترین مناطق افغانستان به شمار. . .

BACK TO NEWS