مولوی عتیق الله عزیزی، بر آغاز هر چه زودتر کار استحکام منار پنجم هرات، تاکید کرد

farzad_moicgovaf
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱/۲۴ - ۱۵:۲۴
مولوی عتیق الله عزیزی، بر آغاز هر چه زودتر کار استحکام منار پنجم هرات، تاکید کرد

مولوی عتیق الله عزیزی، معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز در نشستی با رییس خدمات فرهنگی آغاخان و هیئت همراهش، گزارش مطالعات این هیئت در رابطه به استحکام منار پنجم هرات را شنید.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این نشست درحالی که رییسان حفظ آبدات تاریخی، باستانشناسی و موزیم ملی نیز حضور داشتند، انجنیر اجمل میوندی رییس خدمات فرهنگی آغاخان و داکتر بوستانی مسوول امور اجرایی برای منار پنجم هرات، گزارش از مطالعات، تحقیقات و عکس برداری های که در حدود یک سال از منار پنجم هرات انجام شده است، ارائه کردند.
آنان خاطرنشان کردند که این منار نیاز جدی به استحکام دارد و کار استحکام آن در دو مرحله صورت می گیرد که در مرحلۀ نخست استحکام منار به واسطه انگلارند خواهد بود تا جلو فروریزی منار گرفته شود و زمینه برای کار اساسی استحکام مساعد شود.
بعد، معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، از کارکرد ها و زحمات هیئت ریاست خدمات فرهنگی آغاخان، به قدردانی یاد کرد و بر آغاز هر چه زود تر کار استحکام منار پنجم هرات، تاکید کرد.
همچنان در این نشست فیصله شد که هیئت مشترک وزارت اطلاعات و فرهنگ و نهاد خدمات فرهنگی آغاخان، به منظور آغاز مرحلۀ نخست کار استحکام منار پنجم هرات، در آیندۀ نزدیک به آن ولایت سفر کنند.

کابل/ 24 حمل/ باختر

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۲ - ۱۵:۵
Background image

مجاهد: روند انتقال کمک‌های بشری کشورهای منطقه به زلزله‌ زدگان پکتیکا و خوست آغاز شده است

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی و معین امور نشرات وزارت اطلاعات‌ و فرهنگ می‌گوید که روند کمک‌های بشردوستانۀ کشورهای منطقه و جهان و سازمان‌های مدد رسان داخلی و بیرونی برای کمک به. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۳۰ - ۱۳:۴۲
Background image

مناظر زیبای طبیعی نورستان٬ دیدنی ترین مناطق در افغانستان

طبیعت زیبای نورستان ترکیبی از جنگل ها ، کوه ها، دره های سرسبز و دریاهای بزرگ و کوچک است که منظره زیبای طبیعی را در این مکان به وجود آورده است و از دیدنی ترین مناطق افغانستان به شمار. . .

جمعه ۱۴۰۱/۳/۲۷ - ۱۴:۴۰
Background image

ملا خیرالله خیر خواه، بر حفاظت آثار تاریخی در ساحۀ مس عینک تاکید کرد

ملا خیرالله خیر خواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و شیخ شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم، امروز از معدن مس عینک و آثار تاریخی در آن ساحه دیدن کردند.
به گزارش آژانس باختر؛. . .

BACK TO NEWS