پیام وزارت اطلاعات وفرهنگ ا.ا.ا در رابطه به تجلیل از روز جهانی تلویزیون مصادف با بیست و یکم نومبر

moic_admin
دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۳۰ - ۱۳:۳۵
k-k-moic

وزارت اطلاعات وفرهنگ بادر نظرداشت ارزش های اسلامی وملی متعهد به آزادی بیان وحمایت کامل از رسانه های همگانی و دست رسی به اطلاعات است .
تلویزیون به عنوان اینکه یکی از مهم ترین نوع رسانه ‎است که نقش مهم و اساسی در قسمت انعکاس حقائق و آگاهی دهی واطلاع رسانی داشته ‌است و این رسانه به عنوان پل ارتباطی میان دولت و ملت وفراتر از آن ملت ها وجامعه جهانی قرار دارد .
تلویزیون به عنوان آله و ابزار مفید نقش اساسی در اطلاع رسانی و نظم نوین رسانه ‌ئی در جهان داشته و یکی از پر مخاطب ترین نوع رسانه در سطح جهان توانسته جایگاه  خود را حفظ و مستحکم نماید .
در حال حاضر بیش از (۳۱۷) رسانه داخلی و (۱۴) رسانه خارجی بطور دوام مصروف عمل است وتا اکنون بیش از (۷۰۰) ژورنالیست خارجی از (۲۰۰) رسانه های مختلف وارد افغانستان برای انعکاس واقعیت ها شده که ا.ا.ا زمینه سازی بهتر را برایشان مساعد ساخته و امنیت شان را تامین کرده .
متأسفانه تنها مشکلی که دامنگیر همه رسانه ها شده است و سبب سقوط آنها نیز شده آن مشکل اقتصادی بوده که وزارت نیز در این مورد رسالت خود را انجام داده و برای حل این چالش سعی مجدد خود را تلاش نموده ‌و خواهد نمود .
ما تجلیل این روز را با استفاده از این نعمت بطور احسن با در نظر داشت ارزشها برای احیاء مجدد ملت در قسمت انعکاس حقائق و آگاهی دهی عامه میکنیم .
وتجدید تعهد بحمایت ‌وفعالیت آزاد رسانه های همگانی بخصوص رسانه تلویزیون میکنیم و باید گفت که بلا تردید در حال حاضر فعالیت گسترده رسانه های داخلی و خارجی در افغانستان است و زمینه دست رسی به اطلاعات برای همه مساعد است .
مفتی عبدالمتین (قانع) مشاور وسخنگوی وزارت اطلاعات وفرهنگ .

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۹
Background image

مطالعه کننده‌گان هفته‌نامه اتحاد در بغلان افزایش یافته‌اند!

پنج‌شنبه مؤرخ( ۱۹ شعبان ۱۴۴۵) از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ بغلان هفته‌نامه‌ای اتحاد از صد سال بدیسنو چاپ و نشر می‌شود که در این گذشته‌ها مطالعه کننده‌گان آن افزایش یافته‌اند.

مولوی. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۲
Background image

معین امور جوانان با نماینده UNHCR دیدار نمود!

پنج‌شنبه مؤرخ( ۱۹ شعبان ۱۴۴۵)  قاری محمد یونس راشد معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ در دفتری کاریش با ليونارد زولو نماینده‌ی کمیشنری عالی مهاجرین ملل متحد به افغانستان دیدار کرد.

. . .
پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵
Background image

نشست هماهنگی با خبرنگاران و مسؤلان رسانه‌ها در بغلان راه‌اندازی گردید!

پنج‌شنبه مؤرخ ( ۱۹ شعبان ۱۴۴۵) نشست هماهنگی ریاست اطلاعات و فرهنگ بغلان با مسؤلان رسانه‌ها و خبرنگاران جهت پیشبرد امور رسانه‌ای راه‌اندازی گردید.

مولوی اسدالله مصطفی هاشمی رئیس اطلاعات. . .

BACK TO NEWS