مولوی عتیق الله عزیزی، بر آغاز هر چه زودتر کار استحکام منار پنجم هرات، تاکید کرد

farzad_moicgovaf
Wed, Apr 13 2022 3:24 PM
مولوی عتیق الله عزیزی، بر آغاز هر چه زودتر کار استحکام منار پنجم هرات، تاکید کرد

مولوی عتیق الله عزیزی، معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز در نشستی با رییس خدمات فرهنگی آغاخان و هیئت همراهش، گزارش مطالعات این هیئت در رابطه به استحکام منار پنجم هرات را شنید.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این نشست درحالی که رییسان حفظ آبدات تاریخی، باستانشناسی و موزیم ملی نیز حضور داشتند، انجنیر اجمل میوندی رییس خدمات فرهنگی آغاخان و داکتر بوستانی مسوول امور اجرایی برای منار پنجم هرات، گزارش از مطالعات، تحقیقات و عکس برداری های که در حدود یک سال از منار پنجم هرات انجام شده است، ارائه کردند.
آنان خاطرنشان کردند که این منار نیاز جدی به استحکام دارد و کار استحکام آن در دو مرحله صورت می گیرد که در مرحلۀ نخست استحکام منار به واسطه انگلارند خواهد بود تا جلو فروریزی منار گرفته شود و زمینه برای کار اساسی استحکام مساعد شود.
بعد، معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، از کارکرد ها و زحمات هیئت ریاست خدمات فرهنگی آغاخان، به قدردانی یاد کرد و بر آغاز هر چه زود تر کار استحکام منار پنجم هرات، تاکید کرد.
همچنان در این نشست فیصله شد که هیئت مشترک وزارت اطلاعات و فرهنگ و نهاد خدمات فرهنگی آغاخان، به منظور آغاز مرحلۀ نخست کار استحکام منار پنجم هرات، در آیندۀ نزدیک به آن ولایت سفر کنند.

کابل/ 24 حمل/ باختر

تازه ترین اخبار

Mon, Jul 18 2022 3:24 PM
Background image

China Ready to Help Restore Afghan Culture Institutions

A Chinese official says that his country is ready to cooperate in the restoration of Afghan’s cultural and historical institutions.

In a meeting with Afghan Deputy of Culture and Arts. . .

Thu, Jun 23 2022 3:14 PM
Background image

Aid Delivery Starts to Earthquake Victims of Southern Provinces: Mujahid

The national and international humanitarian organizations rapidly started aid delivery for the victims of a recent powerful earthquake in southern Khost, Paktika, and some other. . .

Wed, Apr 13 2022 3:30 PM
Background image

Deputy MoIC Assured Rehabilitation of Herat “Panj Minaret”

Mawlawi Atiqullah Azizi, Deputy Culture and Arts of the Ministry of Information and Culture, in a meeting with the head of Aga Khan Cultural Services and his accompanying delegation,. . .

BACK TO NEWS