ملا عبدالغنی برادر: به وضعیت آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر رسیدگی شود

farzad_moicgovaf
Sat, May 07 2022 10:23 AM
ملا عبدالغنی برادر: به وضعیت آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر رسیدگی شود

ملا عبدالغنی برادر معاون ریاست‌الوزرا در پیامی ضمن ابراز تأسف از متضرر شدن شماری از خانواده‌ها از اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در کشور، از ادارات ذیربط خواسته است تا به وضعیت این خانواده‌ها رسیدگی کنند.
به گزارش آژانس باختر؛ دفتر مطبوعاتی معاونیت اول ریاست‌الوزرا با نشر خبرنامه‌یی گفته است که ملاعبدالغنی برادر معاون ریاست‌الوزرا مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر ابراز داشته و در غم و اندوه آنان خود را شریک می‌داند.
معاون ریاست‌الوزرا همچنین به نهادهای مربوط هدایت داده است تا به خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیدگان سیلاب‌ها کمک‌های لازم را انجام دهند.
این در حالی است که طی روزهای اخیر از اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در شماری از ولایات کشور صدها خانواده متضرر شده اند. بر اساس معلومات مسؤولان محلی، این سیلاب‌ها افزون بر زیان‌های مالی، تلفات جانی نیز در پی داشته است.
در همین حال وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی از کشورها و سازمان‌های مدد رسان بین‌المللی خواسته است تا به خانواده‌های آسیب دیده از سیلاب‌ها کمک‌رسانی کنند.
به دنبال این درخواست وزارت امور خارجه، سفیر پاکستان در کابل از انتقال نخستین محمولۀ کمک‌های بشری به افغانستان خبر داد. منصور احمدخان سفیر پاکستان در صفحۀ تویترش نگاشته است که این کمک‌ها شامل دارو و مواد غذایی است و قرار است به متضرران سیلاب‌های اخیر در افغانستان توزیع شود.

کابل، 17 ثور، باختر

تازه ترین اخبار

Mon, Jul 18 2022 3:24 PM
Background image

China Ready to Help Restore Afghan Culture Institutions

A Chinese official says that his country is ready to cooperate in the restoration of Afghan’s cultural and historical institutions.

In a meeting with Afghan Deputy of Culture and Arts. . .

Thu, Jun 23 2022 3:14 PM
Background image

Aid Delivery Starts to Earthquake Victims of Southern Provinces: Mujahid

The national and international humanitarian organizations rapidly started aid delivery for the victims of a recent powerful earthquake in southern Khost, Paktika, and some other. . .

Wed, Apr 13 2022 3:30 PM
Background image

Deputy MoIC Assured Rehabilitation of Herat “Panj Minaret”

Mawlawi Atiqullah Azizi, Deputy Culture and Arts of the Ministry of Information and Culture, in a meeting with the head of Aga Khan Cultural Services and his accompanying delegation,. . .

BACK TO NEWS