مشاعره گل غوجیره در ولایت پکتیا راه‌اندازی شد

wares_admin
شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۳:۲۶
…

جمعه(۱۵ ذوالقعده ۱۴۵۵) از سوی جوانان فرهنگ‌دوست بعد از روی کارآمدن امارت اسلامی به نخستین بار مشاعره گل غوجیره در میدان فوتبال ولسوالی څمکنی ولایت پکتیا در حضور شماری زیادی از شاعران برگزار شد.

مولوی ثواب‌جان اسلام‌یار رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت پکتیا گفت: امیر المومنین حفظه الله در مورد برگزاری مشاعره‌ها در کشور گفته‌است؛ « شاعران علاوه بر ابلاغ احکام و فرامین امیر، پیام‌های مثبت، دست‌آوردهای نظام، مردم و هموطنان را به زبان شعر بیان کنند.» آقای اسلام‌یار اطمینان داد که مانند مشاعره گل غوجیره در ولسوالی‌های دیگر نیز مشاعره‌ها برگزار می‌کند.

احمد وهاج آمر فرهنگ و هنر از شاعران خواست مشاعره و برنامه‌های ادبی را طوری راه‌اندازی کنند که مردم خواستار آن اند. مرز شعر و ادب باید نگهداری شود و از اشعار جلوگیری کنند که احساسات جوانان را بیهوده بر می‌انگیزد.

مسرور ملنگ یک‌تن از اشتراک کننده‌گان چنین مشاعره‌ها را مهم عنوان کرد. به گفته وی؛ مشاعره‌های عنعنوی باعث شناخت شاعران محلی و ولایتی می‌شود.

قابل یادآوری‌ست که بر علاوه مشاعره‌های سالانه گلبن و نښتر مشاعره‌های دیگر نیز در ولایت پکتیا راه‌اندازی می‌شود.

۱۴۰۳/۳/۴ هـ ش
۲۰۲۴/۵/۲۴ میلادی

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۶ - ۱۶:۹
Background image

نشستی با خبرنگاران و مسوولان رسانه‌ها جهت بهتر شدن امور در ولایت بغلان برگزار شد

پنج‌شنبه مورخ (۶ ذوالحجه ۱۴۴۵) از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بغلان نشستی به هدف بهتر شدن امور با خبرنگاران و مسوولان رسانه‌ها برگزار شد تا رسانه‌ها در روزهای عید برنامه‌های مفیدی. . .

شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۶ - ۱۵:۲۵
Background image

هزاران ‌نسخه پیام‌ های عیدی عالی‌ قدر امیرالمومنین حفظه الله در تمام ولایات کشور توزیع شد

شنبه مورخ (۸ ذوالحجه ۱۴۴۵) از سوی ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ تمام ولایات هزاران نسخه پیام‌های عیدی عالی‌قدر امیر المومنین حفظه الله توزیع شد.

مسوولان ریاست‌های اطلاعات و فرهنگ ولایات می. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۹:۲۹
Background image

نشست هماهنگی با مسوولان رسانه‌ها و خبرنگاران غور برگزار شد

سه‌شنبه مورخ(۴ ذوالحجه ۱۴۴۵) به رهبری مولو‌ی عبدالحی زعیم رییس اطلاعات و فرهنگ ولایت غور نشست هماهنگی با خبرنگاران و مسوولان رسانه‌ها برگزار شد.

مولوی عبدالحی زعیم رییس اطلاعات وفرهنگ. . .

BACK TO NEWS